Na úvod
Aktivity

Jak pracujeme?

Pracujeme s tématickými celky, které vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Náš školní program nese název Pojďte s námi objevovat svět.
Pracujeme pomocí projektů. Téma projektů zpracováváme podle ročních období a podle aktuálních situací ve třídách a o životě v obci.

Vybrané části ze školního vzdělávacího programu si můžete stáhnout zde.

Mateřská škola zohledňuje

• adaptace dětí ve spolupráci s rodiči
  • všestranný rozvoj dítěte
  • estetické cítění, výtvarný projev
  • vzájemná pomoc a spolupráce
  • vztahy mezi dětmi a dospělými
  • vztah k přírodě a pracovním činnostem dospělých a dětí
  • kulturní a společenské chování a jednání
  • respektování soukromí dítěte
  • individuální, skupinové a frontální činnosti
  • spontánní a řízené činnosti během dne

Mateřská škola nabízí

Dětem
  • pobyt v kolektivu, množství her (pohybové, hudební, společenské ...)
  • kulturní akce - divadla, exkurze, výlety, předplavecký výcvik, angličtinu, logopedii , hudebně pohybový kroužek, seznámení s počítačem VŠE PŘÍMO V MŠ DLE ZÁJMU RODIČŮ A DĚTÍ
  • celodenní stravování
    MŠ je celoročně zaměřená na ekologickou výchovu.

Rodičům
  • logopedii pro všechny děti, individuálně pro děti s odloženou školní docházkou
  • účast na akcích pořádaných MŠ
  • účast při přímé výchovné práci s dětmi
  • možnost docházky dětí, jejichž matky jsou na mateřské dovolené, 5 dnů v měsíci
  • společné řešení výchovných problémů

Pro všechny tyto úkoly je však nutná oboustranná důvěra, vzájemná vstřícnost, porozumění, respekt a ochota spolupracovat.

Logopedická prevence - je na velmi dobré úrovni, jednou týdně probíhá cílené individuální procvičování a prevence správné výslovnosti , denně zařazujeme logopedické chvilky.

Počítačový kroužek Počítače využívají starší děti. Vždy jeden den v týdnu se u počítače vystřídají přítomné děti z velkého oddělení a některé děti i z oddělení malého. Práce s počítačem je vždy cílená a pomáhá nám upevňovat a fixovat poznatky, které děti získávají v rámci plánu výchovně vzdělávací práce. Například barvy, geometrické tvary, matematické představy, orientace v prostoru, příroda, pohádky, říkadla. Tato kombinace, práce ve třídě a následně pak procvičení u počítače, je velice efektivní a přináší nejen dobré výsledky, ale i obrovské uspokojení a pocit úspěšnosti každého dítěte.

• web @ design 2006-2016   LeComp.cz