Na úvod
Aktivity

Jak to všechno začalo?

Mateřská škola v Moravské Chrastové prošla dlouhou historií, její prvopočátky sahají do roku 1946. První konkrétní informace se vztahují k otevření MŠ Zemskou školní radou v Brně dekretem z 27. 11. 1945. Vyučování začalo až 1. 2. 1946 a mateřská škola byla součástí národní školy. Dne 1. 9. 1948 byla MŠ osamostatněna a zapsáno tehdy bylo 27 dětí.

Na základě zákona č.564/1990Sb. o státní správě a samosprávě ve školství a na základě zřizovací listiny byla MŠ od 1. 1. 2003 přiznána právní subjektivita. MŠ je zřízena jako příspěvková organizace, zřizovatelem je Obec Brněnec.

Budova současné MŠ patří do staré zástavby v obci. Dříve byla využívána jako jesle.
Mateřská škola je zde od r. 1991. Budova má přízemí, jedno podlaží a půdní prostor zčásti MŠ je vytápěna ústředním plynovým topením, kancelář akumulačními kamny. Prostory MŠ jsou přizpůsobeny pro pobyt dětí. U MŠ je zahrada, vybavená zahradním nářadím, pískovištěm, přístřeškem a zahradním altánem. Zahrada je celá využita pro pobyt a hry dětí. Technický stav budovy je dobrý.
V přízemí je školní kuchyň. Zde je také šatna, umývárna a dvě třídy, které jsou využity pro pobyt mladších dětí. V prvním podlaží je šatna personálu a ostatní prostory slouží k pobytu starších dětí - šatna, umývárna, jídelna a dvě třídy.

web @ design 2006-2016   LeComp.cz