Novinky

 


Návštěva lišky Coco

Neuvěřitelná návštěva dorazila až k nám – opravdová liška jménem Coco.

30.4.2024


Kouzelnické vystoupení s Harry Potterem

Báječné vystoupení plné kouzel, dramatické hudby a úžasu dětí proběhlo 29.4.2024 v Lidovém domě společně s účastí zájemců rodičů a dětí pro další školní rok (Klub rodičů a dětí).

29.4.2024


Sportovní den s rodiči

V pátek  26.4. se uskutečnila sportovní akce ve velké tělocvičně u ZŠ, kde rodiče společně s dětmi plnili pohybové úkoly. Všichni si to moc užili a byli odměněni medailí. 

26.4.2024


 

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

 

Potřebné dokumenty jsou ke stažení na následujících odkazech:

kritéria pro přijímání 2023-24

Žádost 2024-2025

 


Cirkusové vystoupení

Malé cirkusové vystoupení ve třídě nám předvedl milý pár 15.4., kde se bylo opravdu na co dívat. Kouzlilo se, žonglovalo a k vidění bylo i artistické vystoupení s meči.

 

15.4.2024


Dravci

Několik dravců různé velikosti a druhů se nám přijelo ukázat na naši školkovou zahradu. Jeden z nich se dokonce prolétl a letěl si zaplavat do bazénku k sousedům 😀

 

11.4.2024

 


Pudlíci a hadi

Neobvyklá kombinace, ale i v této sestavě k nám zavítala tato zvířátka, aby se nám pudlí slečny předvedly, jak jsou vycvičené a na obřího hada si odvážlivci mohli sáhnout.

 

 

 

9.4.2024


Plavání 2024

I letos jezdí předškoláci na plavecký výcvik. Ovšem tentokrát do Poličky, kde na ně čekají dvě 45 minuté lekce s přestávkou. 

 


NABÍDKA:

Příměstský tábor Veselá věda Letovice

 

Tábor je určen pro budoucí prvňáčky a školáky na 1. stupni ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

A co nás čeká letos?

4 dny plné bádání, pozorování a pokusů:

objevování tajů samotného vzduchu a létání, hrátky s vodou, stavění vodních mlýnků či větrníků

malí badatelé mohou těšit na kulinářské experimenty, kde budou zkoumat chutě a vůně potravin a pozorovat procesy při přípravě jídla 

zkoumání blízké přírody a drobných živočichů obývajících potoky a půdu

plus 1 celodenní prázdninový výlet

 

Kde: Kulturní dům,

Nová 71/1, Letovice, 679 61

Kdy: 29.07.2024 – 02.08.2024

Více informací na webových stránkách www.veselaveda.cz, kde najdete i on-line přihlášku v naší táborové registraci

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 3070 Kč týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny.

Předem mnohokrát děkujeme a přejeme hezký den plný prima objevů.

 

Bc. Ing. Jindřiška Krčová

Koordinátor

M: 727 862 072

E: jindriska.krcova@veselaveda.cz

web www.veselaveda.cz

Facebook @VeselaVeda

Instagram veselaveda_official

YouTube Veselá věda


KARNEVAL

V karnevalovém týdnu jsme si všichni užili plno zábavy. Děti se převlékaly do svých vybraných kostýmů a mohly se na chvíli stát oblíbenou Elsou, policistou, hasičem, pirátem, princeznou i superhrdiny jako je Superman, Hulk nebo Spiderman. 

 


Beseda s myslivcem

Děti navštívil pan myslivec, který jim ukázal různé parůžky a exponáty, které si děti mohly i vybrané předměty osahat. 

 

 


PTAČÍ KAMARÁDI

9.1. 2024 ve školce proběhl program Ptačí kamarádi, kde se děti seznámily s různými druhy ptáků, dozvěděly se o nich mnoho zajímavého a také si zazpívaly a zatančily.


⭐ ,,Krásné Vánoce plné dárků,

které se nedají koupit ani zabalit.“⭐

V novém roce 2024 ať jsme všichni zdraví, šťastní, veselí a spokojení. Ať nám nechybí optimismus, dobrá nálada a úsměvy na tvářích. 

Děkujeme Vám za další společný rok, za přízeň a podporu.

V lednu se na vás budeme těšit.

Kouzelné Vánoce přeje celá MŠ ♥️

 


 


Mikuláš

V úterý se za dětmi do školky přišel podívat Mikuláš s Andělem. Děti byly moc statečné a vyslechly si, co jim chtěl Mikuláš říct. Kdo to zvládl, zazpíval písničku nebo odrecitoval básničku.

Všichni dostali odměnu a moc jsme si vzácnou návštěvu užili.

 


Divadlo v MŠ

21.11. v 9h bude ve školce divadelní představení Pana Poplety.


 

 


 


 


Podzimní výlet

Na podzim jsme naplánovali výlet autobusem po okolí MŠ, aby děti měly zážitek, o kterém by mohly vyprávět. Vypravili jsme se do Lavičného, kde na nás čekali lamy Alpaky a koně, které si děti mohly pohladit. V nedalekém Baníně jsme se šli podívat na výstavu dýní a také jsme zavítali na místní zemědělské družstvo, kde si děti v přiravených kbelících mohly osahat různé obilniny, které zde pěstují. Na závěr si děti vyzkoušely trhání řepy na poli. Krásné počasí a spousta zážitků 🙂 


LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ

Na podzim proběhla v naší MŠ logopedická depistáž pro vybrané děti s narušenou komunikační schopností (NKS). Včasné odhalení vady řeči a její následná odborná péče ve spolupráci s rodiči má nejvyšší šance. Pro děti bez NKS je nástup do ZŠ vždy snazší.  Každý chce, aby mu bylo rozumět a byl vyslyšen. Dejme tuto možnost i dětem.

 


VIDÍ VAŠE DÍTĚ OPRAVDU DOBŘE?

PRIMAVIZUS

sreening očních vad u dětí již v předškolním věku 13.10.2023

Kdo měl z rodičů zájem, mohl své dítě zapsat k vyšetření zraku pomocí speciální diagnostické videokamery Plusoptix. Jedná se o moderní a účinnou metodu prevence očních vad u dětí v předškolním věku. Včasné odhalení a léčba oční vady může mít zásadní vliv na kvalitu celého života.

 

 


Podzimní příběh

v hlavních rolích paní učitelky

pro radost dětem 

*Případná zhoršená kvalita obrazu je z důvodu omezené velikosti pro vkládaní videa na webové stránky.


Logohrátky Slávka Boury

V pondělí 2.10. k nám zavítal pan Boura, který se věnuje zábavnému procvičování mluvidel dětí. Tentokrát se setkání proběhlo i s rodiči. Děti byly nadšené! 

 


Od října nám startují kroužky pro nejstarší děti, které chtějí vyzkoušet trochu jiné trávení odpoledního času ve školce. 

Kroužky probíhají jednou týdně a vždy na max. půl hodiny, z důvodu snížené schopnosti dětí udržet pozornost. Děti se tak na kroužek vždy těší.

Probíhat bude:

 • Malý muzikant – děti budou poznávat hudební nástroje, zpívat, provádět hudebně pohybové činnosti, poslouchat hudbu různých žánrů a hrát na Orffovy nástroje a boomwhackers. Vede paní Bc. Eva Kostelníková

 

 • Seznamování s angličtinou – děti se seznámí se základními anglickými slovíčky, které si budou upevňovat pomocí básniček s pohybem a angl.písní, případně krátkých pohádek, dozví se o tradicích anglicky mluvících zemí, které jsou odlišné od českých. Vede paní Mgr. Dagmar Pařilová Jedlinská

Děti by měly do kroužku chodit dobrovolně a s radostí,  mají možnost během roku svůj názor změnit 🙂 

 


 

Dračí pohádka

V pátek 22.10. do školky zavítali divadelníci a zahráli pohádku o drakovi a o vlkovi.


VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024

Otevírací doba MŠ: 6:00-16:00


PASOVÁNÍ BUDOUCÍCH ŠKOLÁKŮ

Každý rok nás čeká krásná událost, kdy dojde ke slavnostnímu pasování školkových dětí na školáky. Pasování letos proběhlo u Evangelického kostelíčka, kde jsme strávili všichni příjemné odpoledne. Vystoupila třída Koťátka, kroužky Malý muzikant a Seznamování s angličtinou a samozřejmě předškolní děti. Děti opasoval rytíř Chrastovan z Chrastové. 

Zbylý program byl dále pouze pro předškoláky, kdy plnili úkoly na stezce, pochutnali si na pizze dle svého výběru a odvážně přespali ve školce s paní učitelkami.

Všem školákům přejeme mnoho sil a stále stejné nadšení a chuť do školy jako doposud 🙂 


VÝLET DO VYŠKOVA

Celá školka se vydala 22.6. na výlet do Vyškova do Dinoparku a do Zoo.  Jeli jsme vláčkem, viděli a mohli si sáhnout na dinosaury, shlédli jsme krátký příběh v 3D kině, krmili ovečky a kozy, prošli se mezi ptáčky ve voliéře a viděli mnoho zvířátek v Zoo.                           

Výlet byl krásný a všichni na něj budeme vzpomínat.


Hmyzí program

Naši školku navštívili pán s paní, kteří dětem hravou formou přiblížili hmyzí svět. Měli s sebou svoje vlastní filcová zvířátka, která si děti mohly osahat. 


Mezinárodní den dětí

Ve čtvrtek 1.6. jsme pro děti na školkové zahradě připravily různé disciplínu v hmyzím duchu. Po té na ně čekala zmrzlina, kterou děti dostaly od  paní Lucie Čechové a pana Reného Černého.


Výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2023/2024 naleznete

ZDE


Den bezpečnosti a cyklistky

Každoročně se v Moravské Chrastové pořádá akce, kde se sejdou složky IZS a děti ze ZŠ zde soutěží. S dětmi jsme se šly podívat na hasičská auta, vycvičené pejsky z celní správy a samozřejmě i policejní auta a motorku.


Hasič v MŠ

K tématu celého týdne nám přišel do školky 25.4.2023 pan hasič Libor Kolář ukázat hasičskou výstroj a povídal dětem, co vše musí hasič umět.

Moc mu děkujeme 🙂 


LEKCE PLAVÁNÍ

Tak jako každý rok se nejstarší děti začaly účastnit plaveckého výcviku, kam jezdí každé pondělí do svitavského bazénu, tento rok bude celkem osm lekcí. 

První lekce proběhla 24.4.2023


ČÁRY MÁRY

Na konci března k nám zavítal pan kouzelník s paní asistentkou a předváděli různé kouzelnické triky, kde i paní učitelky nevěřily svým očím. Děti si z vystoupení odnesly vytvarovaný balónek.


ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Formuláře k zápisu naleznete zde

Kritéria pro přijímání dětí do MŠ naleznetezde


Pan včelař ve školce

Povídání a praktickou ukázku nám připravil včelař pan Pásek, kterému moc děkujeme.

Děti byly nadšené.


Co to tu bzučí?

Ze Záchranné stanice Pasíčka k nám přijel odborník, který dětem povídal zajímavosti o včelkách a nakonec si děti včelku i vyrobily.


Recitační soutěž

Ve středu 8.3.2023 v naší školce proběhla ve spolupráci s MŠ U dvou sluníček recitační soutěž. Zúčastnilo se celkem 12 dětí a všem patří obdiv, jelikož měly odvahu přednést své básničky.


Knihovna

Jelikož je březen měsícem knihy, zavítali jsme do obecní knihovny, kde si děti dozvěděly od paní knihovnice mnoho zajímavého a měly možnost si prohlédnout jakoukoliv knihu.


Karneval

Ve školce jsme si společně užili karneval, kde bylo k vidění mnoho krásných masek.

Děti si veselí plně užívaly.

 


Předu, předu…

16.2. k nám zavítali dva řemeslníci, kteří dětem ukázali práci s vlnou a dozvěděly se, jak náročná a zdlouhavý proces to je, než se z vlny na ovečce stane např. svetr nebo rukavice.

 


ČERVENÝ DEN

Na den sv. Valentýna se to ve školce míhalo samou červenou a oslavili jsme tím den lásky/srdíčkový den. 

Všichni si oblékly nějaký ten kousek červené a moc to všem slušelo.

 


EDA A PEPA VE ŠKOLCE

Na týden od pondělí 13.2.2023 k nám přicestoval Pepa s Edou a provedou děti etiketou a slušným chováním. Máme k dispozici různé výukové kartičky, maňásky a obrázková leporela se všedními situacemi, do kterých se děti mohou dostat. Učí se tak, jak se správně zachovat. 

Děti jsou z nich nadšené.

 


Divadelní představení o Jasánkovi

24.1. k nám do školky přijel příběh o Jasánkovi, při kterém si děti užily plno zábavy a smíchu, ale také procvičily prsty a pusu a díky jejich spolupráci všechno dobře dopadlo.


 

Lesní výstava

V pátek 20.1.2023 proběhla Lesní výstava, kde děti mohly vidět různé kožešiny, parohy i parůžky. Kdo chtěl, mohl si předměty i osahat a vyzkoušet si třeba myslivecké oblečení.

 

 


Pohyb ve školce

19.1.2023 se děti mohly oddat pohybu v Tanečním programu. Zacvičily si a zatančily s paní lektorkou.

 


Ke Tře králům jsme si pro děti připravily překvapení, kdy ve svých nazdobených korunách následovaly hvězdu, která nás dovedla až do kostelíčka.

 Krásné Vánoce a hodně zdraví do roku 2023

přejí zaměstnanci MŠ Moravská Chrastová


Zamykání zahrady

Děti s vyrobenými klíči, i s těmi, které nám u dveří nechali skřítkové, zamkly zahradu, uspaly broučky i hračky písničkou a připravily tak zahradu na zimu. Mysleli jsme ale i na ptáčky a tak jsme jim vybrali vhodné místo na krmítko a nasypaly slunečnicová semínka.


Svatý Martin přijel k nám

V pátek 11.11. 2022 mohly děti hned při vstupu do školky vidět stopy koně. O to víc mohly být překvapené ve vestibulu, kde se objevily perníčky od sv. Martina se vzkazem a připravený fotokoutek. Na zahradu navíc přijel opravdový kůň a kdo byl odvážný, mohl se na něm povozit. Domů si děti odnášely perníček a koláč. Sníh nám Martin sice nepřivezl, ale i tak jsme si slavnostní pátek moc užili.

 

 


Ježek ve školce

Ve školce jsme měli neobvyklou návštěvu. Zavítal k nám ježek ze Záchranné stanice Pasíčka. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí, např. že ježek nemůže pít mléko, pozorovaly ho a dokonce si ho mohly i pohladit. 


 

 

Podzimní slavnost

27.10.2022 se konala na školkové zahradě podzimní slavnost, která se díky počasí a  velké účasti zdařila a užili jsme příjemné odpoledne, kde se děti nechávaly malovat na obličej, zdobily sádrové odlitky a s rekvizitami se mohly vyfotit ve fotokoutku. Na závěr bylo oblíbené opékání buřtů.


Výlet na výstavu dýní a zemědělské družstvo

Ve čtvrtek 27.10. 2022 dopoledne jsme vyrazili do Banína výstavu dýní, kde bylo k vidění mnoho krásných a zajímavých kousků. V Baníně jsme také navštívili místní zemědělské družstvo, kde pro děti byla nachystána ukázka plodin a jako zpestření si děti vyzkoušely tahat řepy přímo na poli.

 

 


Divadlo Popleta

25.10.2022 k nám přijelo divadlo, které je mezi dětmi velmi oblíbené. Pán v kostýmu Mimoně, který všechno poplete je zárukou smíchu, který zněl po celé školce.


Po dvou týdnech tématu Ovoce a zeleniny jsme pro děti připravily překvapení v podobě pohádky O veliké řepě. Děti si pohádku zkusily zahrát ve třídě a na závěr tématu jsme to zkusily i my. 

 


Ve čtvrtek 29.9. nejstarší děti navštívily výchovný koncert v Lidovém domě. Koncert pořádala hudební skupina Marbo a nesl název Písničky a jejich úkoly. Děti podpořily zpěváky tleskáním a i v sedě se pohupovaly v rytmu hudby. Máme radost, že se děti chovaly ukázněně, jak se v divadle sluší a že si po zbytek dne pobrukovaly písně z koncertu.


 

15.9. 2022 přijelo do školky oblíbené loutkové představení, které bylo vhodné i pro nejmenší děti. Představení mělo název Haló, strašidýlka. Všem se divadlo líbilo.

 


ŠKOLNÍ ROK 2022/2023


 

Všem dětem i rodičům přejeme krásné léto, mnoho zážitků, žádné úrazy. 

Budeme se na vaše děti těšit 8.8.2022 zpět ve školce.

 


 

Celá školka 15.6. 2022 vyrazila autobusem na výlet do Zoologické zahrady v Brně. Třídy se rozdělily podle náročnosti trasy a vydaly se pozorovat zvířátka. Děti se chovaly vzorně, zdravily kolemjdoucí a po celou dobu výletu byli šikovní. Všichni si to náramně užili a do školky jsme se vrátili ve zdraví a plní zážitků.

 


 

Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok
2022/2023 naleznete ZDE

 


 FARMÁŘSKÝ DEN DĚTÍ – plakát ZDE


Videa z besídky pro maminky

 


Čarodějnický den u kostelíčku

Ve středu 27.4. jsme si s dětmi udělali čarodějnický den, během kterého si děti mohly vyzkoušet různé disciplíny jako let na koštěti, lovení žížal, čichání lektvarů, zkoušku paměti, hod na klobouky, zkoušku odvahy a přetahovanou s lanem. Dopoledne jsme zakončili opékáním marshmallow na školkové zahradě.

 

 


Informace k zápisu na školní rok 2022/2023- kritéria k přijímání dětí do MŠ zde


Krásné  Velikonoce plné dobré nálady

a hodně radosti z příchodu jara přeje celý kolektiv MŠ.

 

Klikni na mě a uvidíš…

 


Zápis na rok 2022/2023

Informace k zápisu na rok 2022/2023 naleznete zde

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání naleznete zde

 


 


Plavecký výcvik

V pátek 26.3. zahájily nejstarší děti svůj plavecký výcvik v bazénu ve Svitavách. Čeká je celkem 9 lekcí, během kterých získají základní zkušenosti s vodou a vybudují si k ní pozitivní vztah.


 

 Tělocvičné pondělky

Od 21.3. má naše školka možnost každé pondělí využívat novou tělocvičnu u ZŠ. 

První návštěva byla především seznamovací a objevovací. Děti s nadšením využily prostory k běhání a zkusily si i svůj první nástup. Během dalších hodin nás čekají různé hry, překážkové dráhy s využitím nářadí, cvičení atd.


 

Divadlo O neposlušných kůzlátkách

Ve čtvrtek 17.3. přijelo do školky dlouho očekávané divadlo, na které se vyplatilo si počkat. Krásné kulisy, vypracované loutky a poutavý příběh se špetkou humoru všechny děti upoutal. Vše naštěstí dopadlo dobře, jak to v pohádkách bývá.

 

  


Představení pro děti 

Paní učitelky spojily své síly a připravily dětem krátkou pohádku – Tři prasátka, která se nám výborně hodila do tématu Stavitelé a konstruktéři – prasátka si totiž staví tři různé domečky a jen jeden z nich je postavený pořádně.

Po pohádce jsme si všichni společně zatančili na písničku Tři čuníci jdou.

 


 Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat k zahájení školního roku 2021/2022

Přiveďte, prosím, dítě do MŠ mezi 6:15 – 8:00.

Rodič vstupuje do MŠ s dítětem, odvádí dítě do šatny a poté ho předává učitelce. Podmínky pro vstup do MŠ naleznete níže.

Vybavení pro třídu Koťátka (mladší děti): papuče, pyžamo, náhradní oblečení, oblečení a obuv na ven

Vybavení pro třídu Ptáčci (předškoláci): papuče, pyžamo, kartáček a pasta na zuby,

vlastní hrneček na pití, oblečení a obuv na ven

 

Organizační podmínky v mateřské škole od 1.9. 2021

 • K pobytu v MŠ budou přijímány děti jen zdravé, bez příznaků respiračního onemocnění (kašel, rýma, teplota). Pro děti trpící alergií je třeba doplnit potvrzení lékaře, že je dítě léčeno alergologem.
 • Totéž platí pro doprovázející osoby dětí – do areálu MŠ mohou pouze naprosto zdraví lidé, vybavení respirátorem. Dle doporučení by měli přivádět a odvádět děti jejich zákonní zástupci.
 • Vstup doprovázejících osob do budovy MŠ je omezen pouze na jednu osobu a dobu nezbytně nutnou (předání a přebírání) a vždy s respirátorem. Další osoby nemají povolen vstup do budovy a areálu MŠ. V případě nově přijatých dětí mohou výjimečně přijít oba rodiče.
 • Před vstupem do třídy si dítě řádně umyje ruce a během celého pobytu v MŠ bude pod dohledem pedagogů důsledně dodržovat respirační etiketu a hygienické zásady.
 • V areálu mateřské školy jsou zákonní zástupci povinni se pohybovat pouze s respirátorem, dezinfikovat si ruce a dodržovat bezpečnou vzdálenost 1,5m.
 • V budově MŠ děti ani pedagogové ochranu dýchacích cest mít nemusí.
 • Rodiče se nesmí zdržovat v areálu zahrady MŠ a používat herní prvky.
 • Děti si z hygienických důvodů NEBUDOU do MŠ nosit žádné hračky, v přihrádce bude jen oblečení a obuv.
 • Pokud se u dítěte v MŠ projeví zdravotní indispozice, bude okamžitě umístěno do karanténní místnosti a MŠ ihned informuje zákon. zástupce s podmínkou na okamžité vyzvednutí dítěte.
 • K častému mytí rukou přibude i dezinfekce rukou.
 • Náš standardní úklid se příliš neliší od Manuálu MŠMT, přidáme častější dezinfekci předmětů a povrchů
 • Stravování bude probíhat v běžné podobě – bude jen upraveno vydávání, velikost stravovací skupiny a bude uplatňována zvýšená hygiena.

Situace se pochopitelně v současné době může měnit . Proto vás prosíme o sledování aktuálních informací a spolupráci.

                                                                                                                                                                                                          DĚKUJEME

 


 

Spanilá jak růžička je ta moje matička.

Umí něžně pohladit, v pravou chvílí poradit.

Hezky o mě pečuje, vím, že mě moc miluje.

I já mám ji strašně rád, modré z nebe chci jí dát.

Protože má dneska svátek, koupil bych jí nový šátek.

Ale dnes, ale dnes jsem dočista bez peněz!

KRÁSNÝ DEN MAMINEK

Kytice 15 fialových tulipánů

 


 

Vážení rodiče, 

OD 3.5 2021 SE UMOŽŇUJE PŘÍTOMNOST VŠECH DĚTÍ V MŠ V BĚŽNÉM REŽIMU.

DĚTI SE JIŽ NEBUDOU TESTOVAT.

Moc se na Vás těší celý kolektiv MŠ

 


 

PO VČEREJŠÍM VYDATNÉM DEŠTI DOPORUČUJEME VHODNOU OBUV – GUMÁKY

 

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY MALÉ I VELKÉ K PROCHÁZCE U PŘÍLEŽITOSTI OSLAV DNE ZEMĚ

plakát najdete zde – DEN ZEMĚ 

 


 

OBNOVENÍ PROVOZU V MŠ OD 12.4.2021

Dle mimořádného opatření MZ ČR se od 12.4.2021 umožňuje nástup dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání. Dále se umožňuje nástup dětí pracovníků složek IZS (zdravotníků, policistů, hasičů).

Rodiče byli telefonicky informováni o podmínkách nástupu dětí do MŠ. 

Dle informací z MŠMT budeme děti i zaměstnance testovat antigenními LEPU testy. Testování bude probíhat 2 krát týdně (pondělí a čtvrtek), nebo podle nástupu dítěte do MŠ.

V prvním týdnu bude nutná přítomnost zákonného zástupce při vstupním testování dětí. Test se vyhodnocuje 15 minut, přijďte proto do MŠ s časovým předstihem. 

Podrobné informace jsou přehledně zpracovány na testovani.edu.cz 

V případě nejasností kontaktujte ředitelku MŠ na telefonu 739 085 448

 


 

Vážení rodiče,

v odkazu níže naleznete informace k provozu škol a školských zařízení platných od 23.3.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 23. BŘEZNA 2021

 


 

Vážení rodiče,

v odkazu níže naleznete informace o možnosti dotovaného stravování po dobu přerušení provozu v MŠ.

 Stravování březen 2021

 


 

Vážení rodiče,

zde naleznete informace z MŠMT, které platí po dobu přerušení provozu MŠ.

! MŠ  nevyplňuje žádné potvrzení OČR, kde potvrzení získat, najdete v odkazu níže.

 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 27. ÚNORA 2021 final

 


 

Milé děti,

moc na vás myslíme a posíláme vám strašidelné čarodějnické aktivity. Přejeme vám spoustu zábavy.

Čarodějnický týden

 


 

Milé děti,

moc vás všechny zdravíme a posíláme dobrovolné náměty na činnosti. Myslíme na vás.

Vaše paní učitelky a asistentky

rodí se mláďata a vše kvete

Jaro je když…  Pracovní list-zvířata stíny  Pracovní list-zvířata stříhání  

Pracovní list-mláďata vytleskávání     Procházka    Pracovní list-počítání květiny   

 Pracovní list-názvy květin   Omalovánky

Pracovní list-grafomotorika1  Pracovní list-grafomotorika2   

 


 

Vážení rodiče a milé děti,

posíláme Vám další dobrovolné náměty na činnosti. Sledujte, prosím, naše stránky, budeme Vás informovat o obnovení provozu v naší MŠ. Těšíme se na Vás. Vaše učitelky a asistentky

Hola, hola, jaro nás volá…

Vítáme jaro

Pracovní list 1   Stříhání a řazení  Pracovní listy grafomotorika omalovánka 

 


 

Drazí rodiče a milé děti, moc Vás všechny zdravíme.

S velikou radostí jsme až k Vám domů přinesli dopis s pozdravem, výtvarné materiály k velikonočnímu tvoření, velikonoční osení, omalovánky a pracovní listy převážně pro předškoláky. Moc rádi jsme Vás a Vaše děti viděli. 

                                

 


 

Milé děti, 

moc na vás myslíme. Vaše paní učitelky a asistentky nezahálí a připravují pro vás aktivity, které vám snad zpříjemní dobu, kdy se nemůžeme setkávat v naší školce. Tentokrát jsme si pro vás připravili jarní cvičení. 

TIP ke cvičení: barevné drátěnky můžete koupit za pár korun v Qantu Moravská Chrastová. 

              jarní cvičení

PŘEJEME VÁM I CELÉ VAŠÍ RODINĚ KRÁSNÉ VELIKONOCE

 


 

Vážení rodiče a nejmilejší děti,

užívejte si nadcházející svátky jara

Velikonoční-dopis

Velice děkujeme rodičům za zpětnou vazbu – pozdravy, fotografie, videa. Moc nás vždy potěší

 


 

Vážení rodiče, milé děti,

i tento týden Vám posíláme náměty na aktivity, tentokrát k tématu Království vody.

Přejeme pevné zdraví a dobrou náladu. Zdraví Vás učitelky a asistentky z Vaší školky

kralovství vody

pracovní list 1    pracovní list 2    pracovní list 3    pracovní list 4    pracovní list 5  

pracovní list 6    pracovní list 7    pracovní list 8

 


 

 Vážení rodiče, milé děti,

opět jsme pro Vás připravili nápady na aktivity, tentokrát na téma Kniha je můj kamarád. Všechny tyto aktivity jsou dobrovolné. Užívejte si přicházející jaro. S pozdravem učitelky a asistentky MŠ

materiály2

pracovní list 1    pracovní list 3   bludiště 1   bludiště 2 

 omalovánka 1   omalovánka 2   stříhání

 


 

Vážení rodiče a milé děti,

v odkazu níže najdete spoustu zajímavých aktivit, které jsme pro Vás s radostí připravili. Tento týden na téma: Když jsem zdravý, tak mě život baví… Věříme, že se inspirujete a užijete si společně strávený čas. Tato nabídka aktivit je dobrovolná a není povinná. Opět nám můžete posílat své zážitky, pozdravy a postřehy na školkový email msmchfotky@seznam.cz. 

Přejeme Vám hlavně pevné zdraví.                                   Kolektiv MŠ

Materiály

pracovní list 1  pracovní list 2  pracovní list 3  pracovní list 4  pracovní list 5  pracovní list 6  

pracovní list 7  pracovní list 8  pracovní list 9  pracovní list 10  pracovní list 11

 


 

Vážení rodiče předškolních dětí, tj. dětí, které jdou letos k zápisu,

do schránky jste obdrželi úvodní dopis a materiály k procvičování. Předškolní vzdělávání je povinné, proto veškeré vypracované materiály přineste, prosím,  zpět do MŠ po obnovení provozu. Děkujeme

povinné vzdělávání předškoláků

 


 

Dobrý den,
vzhledem k aktuálnímu uzavření mateřských škol a povinné distanční výuce předškoláků bych Vám ráda nabídla možnost bezplatného přístupu k MIUč+ Zápis je tu do 30. 4. spustíte ji snadno zde

S předškoláky můžete jednoduše sdílet odkaz na konkrétní stránky nebo cvičení pomocí funkce sdílení odkazů –videonávod najdete zde

Velkou výhodou je, že Vy i rodiče můžete z MIUč+ až do 30. 4. 2021 zdarma tisknout dvoustrany i jednotlivá cvičení – videonávod naleznete zde

Tištěnou verzi Zápis je tu najdete skladem na našem e-shopu

Pro plné využívání i dalších MIUč+, které lze spustit na tabletech, počítačích, interaktivních tabulích apod., se můžete zaregistrovat na ucebnice.online

Aktuální informace o naší řadě pracovních učebnic pro MŠ najdete na webu předškolák

S přáním pevného zdraví

za nakladatelství
NOVÁ ŠKOLA, s.r.o.
Bc. Denisa Řeháčková
asistentka jednatele

 


 

Vážení rodiče,

z nařízení vlády je v MŠ od 1.3.2021 PŘERUŠEN provoz.

Pro další informace sledujte náš web, nebo volejte na tel. číslo 739 085 448.

 


 

Děkujeme rodičům za dárky a finanční příspěvky, které byly v karnevalovém týdnu použity na zdravé občerstvení a odměny pro děti.

                                               
 

 


 

plakát karneval

Zde naleznete informace ke karnevalovému týdnu od 8.2. do 12.2.2021 

Děkujeme

 


 

Čas provoněný skořicí, v domech svíce hořící.

Rolničky vesele zvoní a my stejně jako vloni,

prožíváme krásné svátky, díváme se na pohádky,

na zázraky věřit chceme, pak se všichni obejmeme,

přejeme si štěstí, zdraví – jak se v moudrých knihách praví.

Vánoční svátky, krásné a tajemné, pohledy vlídné, milé a vzájemné.

Teplo u krbu, nebo jen u svíčky, dlouhý byl celý rok, teď je už maličký…

 

S první sekundou nového roku končí staré příběhy a začínají nové.

Ať je rok následující plný štěstí a lásky.

Jděte mu vyšlapat do sněhu cestičku…

Krásné Vánoce a hodně zdraví do roku 2021 přejí zaměstnanci MŠ Moravská Chrastová

 


 

6.10.2020 proběhla ve školce v rámci prevence depistáž s paní logopedkou Novotnou. Rodiče vytipovaných dětí se dozvěděli, zda probíhá vývoj řeči v normě, nebo jestli je potřeba vyhledat logopeda. Proběhla také konzultace paní Novotné s učitelkami, provádějícími logopedickou prevenci v naší MŠ.

 


 

 Vážení rodiče,

dovolte, abychom Vás seznámili s pravidly organizace v naší MŠ ve šk. roce 2020/2021.

·        MŠ zahájí ve šk. roce 2020/2021 svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.

·        Od dětí se před prvním příchodem do školky nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.

·        Upozorňujeme zákonné zástupce dětí, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do MŠ vstoupit.

·        Do MŠ patří ZDRAVÉ DÍTĚ! V souladu s doporučením MZ ČR je za normální tělesnou teplotu obecně považována hodnota do 37 °C.

 

Vážení rodiče,

od 1. září budete moci přijít s dětmi do šatny, do tříd a dále po budově je vstup zakázán!!!

Žádáme vás, abyste se v budově zdržovali jen nezbytně nutnou dobu. Děti předávejte pedagogům u dveří do třídy. Na chodbě u hlavních dveří je umístěna dezinfekce rukou, při příchodu ji používejte. Roušky zatím nosit nemusíte ani před budovou ani uvnitř MŠ, v případě změny budete informováni.

Z hygienických důvodů je zakázáno nosit hračky, knížky, polštářky atd.

V chodbě MŠ si pečlivě přečtěte školní řád a dodržujte ho! Porušování školního řádu je důvodem k ukončení docházky dítěte do MŠ.

Sledujte nástěnku pro rodiče u hlavních dveří a webové stránky školy, kde budou aktuální informace.

Milé děti, vážení rodiče, těšíme se na vás v novém školním roce!

Kolektiv MŠ

 


 

OBNOVENÍ PROVOZU MŠ

Vážení rodiče,

po dohodě se zřizovatelem bude od pondělí 18.května 2020 v naší školce obnoven provoz a to od 6:00-16:00 hod.

Věnujte prosím pozornost hygienickým pokynům a dbejte na jejich dodržování, jen tak všichni ochráníme zdraví svoje, svých dětí i ostatních. Děkujeme za pochopení

hygienické pokyny

Při nástupu do MŠ podepíše zákonný zástupce dítěte čestné prohlášení, v opačném případě nemůže být dítě do MŠ přijato.

Čestné prohlášení 

zde

   


 

Ahoj kluci, ahoj holky,

posíláme pozdrav z naší školky.

 

 


 

PŘÍKAZ ŘEDITELKY ŠKOLY – OCHRANA PŘED VIROVÝM ONEMOCNĚNÍM

Školy a školská zařízení mají v případě výskytu podezření na šíření koronaviru povinnost řídit se, stejně jako jiné osoby, předpisy a pokyny vydávané na ochranu veřejného zdraví Ministerstvem zdravotnictví či krajskými hygienickými stanicemi a zřizovatelem.

Vážení rodiče ,

v souvislosti s šířením koronaviru v České republice, jsme v naší MŠ přijali toto opatření :

Po dohodě se zřizovatelem – Obcí Brněnec – jsme po vyhodnocení současné situace z preventivních důvodů dočasně přerušili provoz v MŠ.

Toto opatření je platné od středy 18.3.2020 – do odvolání.

Obědy budou automaticky odhlášené.

Žádost o ošetřovné bude vydávat ředitelka MŠ po telefonické domluvě se zákonným zástupcem.

Děkujeme za pochopení.

Ředitelka MŠ Věra Vaňousová

Telefon 739 085 448


 

Vážení rodiče, milí kluci a milé holčičky

Blíží se nám Den matek, svátek všech maminek. Oslavte tento den společně s rodinou a inspirujte se aktivitami, které pro vás s láskou připravují paní učitelky z vaší školky.

Přejeme vám mnoho krásných jarních dní a pevné zdraví.

DEN MATEK

 


 

Milí rodiče,

opět vám nabízíme inspiraci k týdennímu tématu

Čarodějnický rej

 Veškeré aktivity jdou dobrovolné, pracovní listy a grafomotorika slouží dětem na procvičování

 


 

Vážení rodiče, v této nelehké době, kdy se řeší preventivní opatření , Vás chceme uklidnit a pozdravit Vás i děti společnou fotkou. Připravujeme pro děti nové aktivity, dezinfikujeme všechny hračky a třídy – a chodíme v rouškách.

Milé maminky a tátové, pokud je to možné, využijte tento vynucený pobyt doma s dětmi a užijte si ho jako rodina. Děti to ocení a budou na to vzpomínat velmi dobře. Hrajte společenské hry, Doubble, námětové hry –na kuchaře, na montéra, na doktora, na prodavače. Hrajte slovní fotbal, stavějte na procházce domečky z mechu a větviček, poznávejte dopravní značky.

Pohlazení a úsměv posílají Vaše učitelky a asistentky!

  


 

Vážení rodiče,

nabízíme vám aktivity k týdennímu tématu Mláďata

MLÁĎATA

S pozdravem paní učitelky a asistentky

 

 Veškeré aktivity jdou dobrovolné, pracovní listy a grafomotorika slouží dětem na procvičování, do školky se materiály vracet nebudou

 


 

Milé děti, vážení rodiče

Nabízíme vám možnost ukázat, jak s rodiči a sourozenci pracujete, hrajete si a tvoříte. Pochlubte se nám- vyfoťte jarní obrázek, který jste namalovali, velikonoční pomlázku, dekoraci nebo beránka, kterého jste doma upekli,… Nebo třeba vás a vaši rodinu v rouškách. Fantazii se meze nekladou. Fotky nám prosím posílejte na email: msmchfotky@seznam.cz. Až se zase ve školce sejdeme, uspořádáme z fotek výstavu. Moc se těšíme na vaše krásné fotky.

!Vybrané fotky budou po obnovení provozu zveřejněny POUZE v budově MŠ na společné výstavě!

Tento email byl zřízen jen jako krátkodobá záležitost v době pandemie a uzavření MŠ, na dalších provozních věcech se budeme domlouvat po obnovení provozu na schůzce rodičů.

 

PŘEJEME VÁM VŠEM VESELÉ VELIKONOCE, HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ,

MOC POZDRAVŮ A ÚSMĚVŮ POSÍLAJÍ VAŠE PANÍ UČITELKY A ASISTENTKY 

 

historie Velikonoc

Velikonoční barvení vajíček

Tipy na velikonoční tvoření

 


 

Vážení rodiče předškoláků,

letos poprvé probíhá zápis budoucích prvňáčků bez dětí. Ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou byl napsán e-book Chystáme se do 1. třídy a měl u odborné veřejnosti velmi pozitivní ohlas. Více v odkazu níže

chystáme se do 1.třídy

 


 

Nápady na rodinné jarní aktivity. Ať se práce povede

Jarní tvoření

Aktivity

Básničky a písničky

 


 

OD STŘEDY 18.3.2020- DO ODVOLÁNÍ JE V MŠ PŘERUŠEN PROVOZ

 


 

  AKCE NA MĚSÍC BŘEZEN

Úterý 3.3. v 10:30 – pohádka v MŠ ,,Hastrmánkovo jaro,, 

Pondělí 9.3. v 10:30 – pohádka v MŠ ,,O Sněhurce a 7 trpaslících,,

Středa 18.3. – BŘEZEN-MĚSÍC KNIHY – návštěva místní knihovny a beseda s paní knihovnicí Ivanovovou

Pondělí 23.3. v 9:00 – výchovný koncert v MŠ s vážnou hudbou ,, Hudební pohádky,, – seznámení dětí s hudebními nástroji, hudebním ztvárněním klasických pohádek Červená Karkulka a Perníková chaloupka

 


 

AKCE NA MĚSÍC ÚNOR

Čtvrtek 27.2.  – hudební pořad skupiny Marbo s názvem ,,Zpívání nás baví,, v Lidovém domě

Čtvrtek 27.2. v 15.00 hodin – beseda s paní učitelkou Karlíkovou – informace k zápisu do I. třídy, požadavcích na prvňáčky, o základní škole – pro všechny zájemce

 


 

ROZVÍJÍME MATEMATICKÉ NADÁNÍ DĚTÍ V MŠ

V pátek 7. 6. a v sobotu 8. 6. se v MŠ a ZŠ Sokolovská 1 – pracoviště Pražská ve Svitavách uskutečnila vzdělávací aktivita ROZVÍJÍME MATEMATICKÉ NADÁNÍ DĚTÍ V MŠ.

Akce proběhla v rámci realizace projektu MAP II a Implementace MAP ORP Svitavy pod vedením paní lektorky PhDr. Michaely Kaslové. Tohoto setkání se zúčastnila se jedna učitelka a dvě děti z naší MŠ. 

Při praktickém workshopu si děti s paní lektorkou vyzkoušely různé aktivity a hry, ke kterým se mohli připojit i rodiče.

Děti si domů odnesly dárek v podobě pexesa a učitelé s rodiči spoustu inspirací a nápadů, jak u dětí rozvíjet jejich matematické myšlení a nadání.

       

 

 


 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Plaveckého výcviku se zúčastní přihlášené děti z II. třídy a část dětí z I. třídy. Ostatní děti, které na výcvik nejedou, zůstávají toto dopoledne v I. třídě. 

Termíny: každá středa od 17.4. 2019

Děti potřebují: plavky, větší ručník nebo osušku, kapesník – vše v igelitové tašce (ručník i plavky podepsané nebo označené), pohodlné oblečení (tepláky nebo sportovní kalhoty na gumu, bundu, čepici dle počasí).

Odjezd od MŠ vždy v 9:20 hodin

Návrat do MŠ kolem 11:45 hodin. 


 

 Naše mateřská škola vás v rámci setkávání dětí a maminek srdečně zve na

Velikonoční dílničky pro nejmenší.

Přijďte si něco pěkného vyrobit, prohlédnout si školku, nebo si jen tak pohrát. 

Budeme se na vás těšit ve čtvrtek 11.4. 2019 od 9:00 hodin.

 


AKCE NA MĚSÍC DUBEN

Pondělí 1.4. – Kloboukový den                                                                                                                                           – Vyšetření očí (přihlášené děti), od 9:15 hodin

Úterý 2.4. – děti, které jdou k zápisu do ZŠ, půjdou na návštěvu do 1. třídy ZŠ do Brněnce, odchod z MŠ v 8:30 hodin

Středa 3.4. – Divadelní představení, vybíráme 50,- Kč, od 9:30 hodin

Čtvrtek 4.4. – zápis do ZŠ

Úterý 9.4. – výchovný program Lesní zvířata, vybíráme 40,- Kč

Čtvrtek 11.4. – Den otevřených dveří – velikonoční dílničky pro nejmenší od 9:00 hodin

Středa 17.4. – od 17.4. do 26.6. budeme každou středu jezdit na plavání

Pátek 26.4. – Den bezpečnosti se ZŠ – v prostorách Silk -Progress


SRDCE NA DLANI PRO MILDU

Naši předškoláci se zapojili do celostátní soutěže pro dětské kolektivy „Srdce s láskou darované“. Téma soutěže je velmi citlivé – je zaměřeno na nemocné děti, seniory nebo osoby, které potřebují pomoc. 

Vlastnímu projektu předcházela pečlivá příprava, paní učitelka Fialová dětem vysvětlila komu a proč je jejich poselství určené. Děti byly seznámeny s příběhem o mladém muži Milanovi, kterého zranil padající strom. A protože jsme chtěli udělat Milanovi radost, rozhodli jsme se vyrobit a poslat mu krabici plnou dětských úsměvů, lásky a pozitivní energie.

Naším cílem bylo, aby si děti uvědomily důležité lidské hodnoty, jako jsou zdraví, milující rodina, přátelství a ochota nezištně pomoci druhému. 

Milanovi držíme palce a všichni na něj myslíme! 

 


Autorské čtení

V pondělí 25.2. přijede do naší MŠ spisovatel Jiří Šandera – autor knížek pro děti. 

V rámci tzv. ,,autorského čtení“ proběhnou besedy s dětmi. Děti rozdělíme do dvou skupin podle věku. 

Začátek v 9:00 hodin. 


Karneval v MŠ 

Od úterý 19. února do čtvrtka 21. února se v naší MŠ jako každý rok uskuteční karneval. 

Od pondělí si děti mohou přinést masky – není povinné. 

V úterý – soutěže a tanečky ve třídách.

Ve středu – společná zábava pro všechny děti, velká karnevalová diskotéka.

Čtvrtek – od 9:00 – 11:00 mohou přijít maminky s dětmi, které ještě do naší MŠ nechodí a užít si karneval s námi. 


AKCE NA ZÁŘÍ

Úterý 11.9. – schůzka pro rodiče ve 14:30 hodin v MŠ

Čtvrtek 13.9. – půjdeme s dětmi na exkurzi do hasičské zbrojnice v Moravské Chrastové, odchod z MŠ        v 8:45 hodin

Středa 19.9. – v MŠ program ,,Zvířata z volné přírody“ od 9:00 hodin, vybíráme 40,- Kč

Úterý 25.9. – v MŠ program ,,Kabaret v Popletově“ od 9:30 hodin, vybíráme 40,- Kč 

 


 

Ve čtvrtek 21.6. 2018 proběhlo na zahradě naší MŠ tradiční PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY.

Děti z II. oddělení zarecitovaly básničky, zazpívaly písničku a společně zahrály pohádku O Červené karkulce. Všem dětem se představení velmi vydařilo.

Po vystoupení dětí následoval doprovodný program. Děti se pobavily při pohádce, kabaretu, viděly tanec  s hadem, se kterým se mohly vyfotit a vyzkoušet si kejklířskou dílnu.

Slavnostní fanfárou byl zahájen nejdůležitější a nejočekávanější bod dne – slavnostní pasování na školáky rytířem. Děti byly odměněny dortem, který upekla naše paní školnice.

Že jsou naši školáci velmi šikovní a samostatní, dokázali při večerním programu. Svou odvahu, zručnost a pohotovost prokázali při hledání pokladu a zdolávání stezky odvahy. Večerní přespání v MŠ všechny děti zvládly.

Děkujeme všem maminkám za pohoštění a dobroty, které pro děti připravily. Dále děkujeme paní Polčíkové, která vždy přispívá hračkami a pozornostmi do dárkových tašek. 

Přejeme všem školákům dobrý start do 1. třídy a mnoho úspěchů na další cestě.

 


 

AKCE NA DUBEN, KVĚTEN, ČERVEN

25.4. – Klub maminek na MD, od 9:00 do 11:00 hodin

30.4. – MŠ uzavřena

3.5. – Zápis na školní rok 2018/2019, od 8:30 do 16:00 hodin

4.5. – V MŠ – Vodnická pohádka- divadlo Kozlík Hradec Králové od 8.15 hodin, vybíráme 50,- Kč

23.5. – V MŠ – Všichni jsme kamarádi, od 10:00 hodin, vybíráme 50,- Kč

28.5. – Kouzelník Jiříček s pořadem Slet broučků a světlušek, od 9:00 hodin, děti dostanou k MDD

1.6. – V MŠ – oslava MDD

6.6. – V MŠ – Muzikoterapie, vybíráme 50,- Kč

21.6. – Program Pasování na školáky – odpoledne

 

 


 

,,VÁNOCE JAK OD LADY,

POD STROMEČKEM POKLADY.

I KDYBY TO JEN DROBNOST BYLA,

HLAVNĚ ABY POTĚŠILA.

V NOVÉ ROCE KRÁSNÉ ŽITÍ,

AŤ VÁM ŠŤASTNÁ HVĚZDA SVÍTÍ…“

Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce plné pohádek, klidu, dobrého jídla a úsměvů

na dětských tvářích. Pevné zdraví do Nového roku, stálou práci a štěstí na každém kroku.                                          

   Děti a zaměstnanci z MŠ Moravská Chrastová

 


 

INFORMACE O PROVOZU BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ:

 • Do pátku 22.12.2017 bude v naší MŠ normální provoz.

Během vánočních svátků od 27.12.2017- 2.1.2018 bude provoz přerušen.

Na Vaše děti se budeme opět těšit ve středu 3.1.2018.

 


 

 • Prosinec v MŠ Moravská Chrastová

Pravý adventní čas v naší školce začal příchodem Mikuláše. Všechny děti měly připravené básničky nebo písničky a za odměnu dostaly sladkosti od samotného Mikuláše. Čert jen nespokojeně řinčel řetězem, protože se všechny děti snažily být celý rok hodné! Velkým překvapením byla návštěva školáků-Mikuláše, andílků a čertíků. Na důkaz, že se čertů nebojíme, si děti s čerty podaly ruce a zazpívaly si.

Po zbytek prosince byla ve třídách vánoční nálada. Vyráběli jsme přáníčka, ozdoby a překvapení pro rodiče-vlastnoručně vyzdobený kalendář na rok 2018. Celou školku jsme pěkně vyzdobili větvičkami a papírovými ozdobami.

Ve čtvrtek 14.12. odpoledne jsme v MŠ přivítali maminky, tatínky, dědy i babičky, sourozence a kamarády-měli jsme společné ,,vánoční dílničky.“ Ve vyzdobené školce všichni načerpali vánoční atmosféru, zaposlouchali se do poselství krásných českých koled, děti i tátové ochutnali cukroví a šikovné maminky si vyrobily spoustu vánočních ozdob a dekorací.

 


 

 • Plán akcí říjen až prosinec:

každé pondělí – budeme děti seznamovat se základy anglického jazyka

každá středa – ,,muzicírování“

od 6.10. – mažoretky pod vedením Renaty Charousové

pondělí 16.10. – zábavné představení Krteček

úterý 17.10. –  záchranná stanice Pasíčka a jejich ekologický program ,,Ježci“

konec října  – Halloween – dlabání dýní 

                      – jablíčková a dýňová slavnost v MŠ

 

od listopadu – návštěvní dny pro maminky na MD

začátek listopadu – ,, Zamykání zahrady“

pátek 10.11. – Svatomartinská slavnost v MŠ

úterý 21.11. –  záchranná stanice Pasíčka a jejich ekologický program ,,Ptáčci v zimě“

 

začátek prosince – Mikulášská nadílka v MŠ

pondělí 11.12. – loutkové divadlo Kozlík s pohádkou ,,O Luciáškovi“

před Vánocemi – tradiční vánoční dílničky

 

celoročně – logopedická prevence

 


 

 • Program na květen:

pondělky – angličtina

úterky – muzicírování

středy – plavání

Čtvrtek 18.5. – fotografování dětí se třídou

Úterý 23.5. – besídka pro maminky

Čtvrtek 25.5. – program v MŠ ,,Buďme kamarádi“

 


 

 •  Program na červen

pondělky – angličtina

úterky – muzicírování

středy – plavání

Čtvrtek 1.6. – oslava MDD

Čtvrtek 8.6. – pohádka v MŠ ,,O kůzlátkách“

Pondělí 12.6. – program v MŠ Canisterapie

Úterý 20.6. vystoupení kouzelníka

Čtvrtek 22.6. pasování na školáky

 


 

• Dne 4.5.2017 od 8.30 – 15.00 hod. se uskuteční Zápis na školní rok 2017/2018, více zde.


• Do čtvrtka 22.12.2016 je v MŠ běžný provoz. Od 23.12.2016 je MŠ uzavřena. Opět se na Vás budeme těšit v úterý 3.1.2017. CELÝ KOLEKTIV MŠ VÁM PŘEJE KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ VSTUP DO ROKU 2017.


• 3.10.2016 Ekocentrum Paleta Pardubice pro nás připravilo v naší MŠ ekologický program s názvem JEŽCI. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o životě těchto hmyzožravců a dokonce si mohly živého ježka opatrně pohladit.

• Rádi bychom Vás přivítali v novém školním roce 2016/2017. Čekají nás nové zážitky, objevování světa kolem nás, poznávání nových kamarádů.

• Novinkou je začlenění dvouletých dětí do naší MŠ. V rámci tzv. Šablon pro MŠ (grantový příspěvěk) bude v naší MŠ od 1.9.2016 zaměstnán pedagog na pozici chůva pro MŠ, která bude o tyto dvouleté děti pečovat.

• Dne 18.5.2015 se uskuteční Zápis na školní rok 2016/2017, více zde.

• Naše MŠ podala v roce 2015 žádost o dotaci na podporu logopedické prevence. Věcné vyhodnocení projektu naleznete zde.

• Naše MŠ získala v roce 2015 v rámci Rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání dotaci. Hlavním cílem bylo zkvalitnit rozvoj řečových a komunikačních dovedností dětí.

• Přijímací řízení na školní rok 2015/2016.

• Dne 20.5.2015 se uskuteční Zápis na školní rok 2015/2016, více zde.

• Ve středu, 4.3. 2015 bude v MŠ pohádka na téma dopravní výchova. Začátek je v 8:30h.

• Přijímací řízení na školní rok 2014/2015.

• Dne 19.5.2014 se uskuteční Zápis na školní rok 2014/2015, více zde.

• V průběhu druhého pololetí školního roku proběhlo několik akcí pro děti i pro rodiče, fotografie z těchto akcí naleznete v sekci Fotogalerie v horním menu.

• Dne 23.5.2013 se uskuteční Zápis na školní rok 2013/2014, více zde.

• 26.-27.11. V MŠ proběhly náročné stavební úpravy – výměna oken. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a vstřícný přístup.

• Akce na listopad:
8.11. Svatomartinská slavnost
13.11. Máme rádi zvířata
19.11. Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký
26.11. Fotografování na vánoční kalendář
27.11. Pořad se zaměřením na Zdravý životní styl

• 3.9.2012 jsme zahájili Nový školní rok. V MŠ je zapsáno 43 dětí a kapacita je plně obsazena. Vítáme nové děti a jejich rodiče. Těšíme se na krásně prožitý společný čas. Co nabízíme a organizujeme ve školním roce 2012/ 2013 viz. zde.

• Ředitelka MŠ Brněnec,Moravská Chrastová 44 rozhodla v souladu s § 34, §165 odst.2 a s§ 183 odst.2,zákona č.561/2004Sb.,školský zákon, že vyhovuje žádostem o přijetí k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2012-2013 těmto uchazečům: Seznam přijatých dětí dle registračních čísel PR 1/2012 PR 3/2012 PR 5/2012 PR 6/2012 PR 7/2012 PR 8/2012 PR 9/2012 PR 12/2012 PR 13/2012 PR 14/201 PR 15/2012 PR 16/2012 V případě, že někteří uchazeči nepotvrdí přijetí a nenastoupí do MŠ,mohou být přijaty další děti dle kritérií pro přijímání

• Ve školce rádi kreslíme. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“. Naše děti jsou velice šikovné a umístili se na prvních místech ve své kategorii.(Vyhodnocení soutěže) (Diplom)

• Dne 23.5.2012 se uskuteční Zápis na školní rok 2012/2013, více zde. Na požádání Vám zašleme e-mailem formulář Žádosti o přijetí do MŠ. Zákonní zástupci mohou přijít k zápisu s vyplněným tiskopisem. Tento formulář je interním tiskopisem naší MŠ a nelze jej použít jinde.

• Na 21.6.2012 plánujeme tradiční Pasování na školáky

• Na 30.5.2012 plánujeme velkou oslavu MDD s programem

• Na 24.5.2012 připravujeme besídku pro maminky

• Dne 23.5.2012 od 9h – 15h proběhne v budově MŠ zápis na školní rok 2012/2013. Podrobnosti budou zveřejněny na zvláštním letáku

• Od pondělí 23.4.2012 probíhají v naší MŠ BABYTANEČNÍ. Děti jsou nadšené. Fotografie a zkušenosti zveřejníme koncem května

• Dne 20.4.2012 se v MŠ uskutečnil program Poznej svého psa. Odborná lektorka vysvětlila dětem zábavnou formou jak se chovat k pejskům , aby se předešlo zraněním a jak se mají chovat v případě útoku. Na různých situacích předvedla a děti si na vlastní kůži zkusily jak podat psovi pamlsek, jak se zachovat , když k nim přibíhá pes, apod

• V pondělí 30.1.2012 jsme s předškolními dětmi navštívili 1.třídu ZŠ v Brněnci. Vyzkoušeli jsme si jak se sedí v opravdových lavicích, jaké je ve škole příjemné prostředí a hodná paní učitelka. Všichni se do 1.třídy moc těšíme

• V pondělí 5.12. navštívil děti v naší MŠ Mikuláš s nadílkou

• Ve středu 16.11. se uskutečnila tradiční Svatomartinská slavnost

• Od října 2011 probíhá v MŠ kroužek angličtiny pro předškoláky. Vždy v pondělí v odpoledních hodinách

• ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 •Termín zápisu na školní rok 2011/2012 je 25.5.2011. Zákonní zástupci si mohou vyzvednout Žádost o přijetí do MŠ v budově MŠ Moravská Chrastová dne 18.5.2011 a přinést k zápisu již vyplněný tiskopis, více zde.

• 24.5.-zveme všechny rodiče a prarodiče na besídku.Začátek v MŠ ve 14.30hod

• 19.5.-pohádkové představení Jarní píšťalka od pana Junga

• 18.5.-přijede do MŠ fotograf

• Květen 2011-16.5. bude pro děti program o CANISTERAPII

• 29.4.2011 proběhla v MŠ beseda s příslušníky dopravní policie ze Svitav.Děti dostaly dárky-reflexní vestičky.Tyto vestičky osobně dětem předal koordinátor Besipu pro Pardubický kraj.Naše MŠ byla vybrána, protože již několik let spolupracuje s policíí a učí děti dopravní výchově a má vypracovaný Preventivní program,který je zaměřený jak na dopravní vychovu, tak na chování v nezvyklých situacích,při setkání s cizími lidmi nebo s neznámými předměty a především na předcházení úrazům.O této akci jste si mohli přečíst a ve Svitavském deníku

• Duben 2011-19.4.-náš EKO projekt pokračuje.Oslavili jsme Den Země a zároveň tím přispěli ke zkrášlování naší školní zahrady.Stavba VRBOVÉ CHÝŠE byla velkým lákadlem hlavně pro děti.Starší chlapci vymýšleli jaké hry si v ní budou hrát.Počasí bylo pěkné,obloha bez mráčků.Bohužel jen několik rodičů si našlo malou chvilku a zúčastnili se naší odpolední akce.I přesto se nám podařilo všechny pruty pečlivě zasadit a nyní čekáme až povyrostou,aby se mohly svázat a dílo bylo hotové.Velký dík za pomoc patří paní Marii Novákové,která přišla vyzbrojena nářadím a také p.Králíčkové,p.Radiměřové a p.Najmanovi.Snad náš příště bude víc.Těší se V.Pražanová.Foto najdete na rajce.net

• Leden 2011-zápis do 1.třídy ZŠ.Navštívili jsme první třídu v Brněnci a seznámili jsme se s paní učitelkou.Moc se nám ve škole líbilo.Děkujeme dětem i paní učitelce Havlíčkové za krásné přijetí

• Prosinec 2010-těšíme se na Mikulášskou nadílku,na vánoční besídku pro rodiče a prarodiče a na nové hračky pod stromečkem

• Listopad 2010-uspořádali jsme tradiční,již 3.Svatomartinskou slavnost.Dočkali jsme se i svatého Martina na koni.Foto najdete na rajce.net

• V říjnu 2010 jsme navázali spolupráci s Ekocentrem Paleta Pardubice. Odborní lektoři učili děti pomocí her jak se zachází s odpady,vyráběli jsme ruční ekologický papír,na vánoce jsme si vlastnoručně zhotovili svíčky,v lednu jsme vyrobili krmítka pro ptáčky a poznali co znamená slovo energie

• Září 2010-přivítali jsme v MŠ nové předškoláčky.Foto najdete ve fotogalerii na rajče.net

• Rozloučení se školním rokem a pasování školáků 18.6.2010 (školní zahrada)

• Těšíme se na oslavu MDD 28.5.2010 s klaunem Álou

• Naše aktivity za duben 2010

• Dne 19.5.2010 se uskuteční Zápis na školní rok 2010/2011, více zde.

• Dne 18.5.2009 se uskuteční Zápis na školní rok 2009/2010, více zde.

• Dne 6.5.2009 Vás zveme na Den otevřených dveří, více zde.

• Ve středu 17.12.2008 zveme všechny rodiče a prarodiče na vánoční besídku. Začíná se ve 14.30 hod.

• V pátek 5.12.2008 jsme měli Mikulášskou nadílku.

• Ve středu 12.11.2008 jsme v MŠ uspořádali Svatomartinskou slavnost, více zde.

• Od 3.10.2008 začíná další ročník kroužku ANGLIČTINKA, více zde.

• V pondělí 2.6.2008 přijede do MŠ divadlo s představením: Z pohádky do pohádky.

• V pátek 30.5.2008 oslavíme s dětmi jejich svátek. Těšíme se na kouzelníka, soutěže, hry a na sladké odměny.

• Dne 27.5.2008 zveme všechny rodiče a prarodiče na besídku ke Dni matek. Začátek ve 14.30hod.

• Zápis do MŠ na Školní rok 2008/2009 se uskuteční dne 20.5.2008, více zde.

• Na březen a duben připravujeme:
– 10.3.2008 Pohádka v MŠ – O neposlušných kůzlátkách
– 1.4.2008 Pohádka v MŠ – O Budulínkovi
– Od 23.4.2008 každou středu – plavecký výcvik ve Svitavách

• 25.2.2008 Pohádka Kašpárkův svět

• 19.2.2008 Den otevřených dveří v MŠ

• 7.2.2008 Kamarádi z první a druhé třídy u nás na karnevale

• 6.-7.2.2008 Karneval v MŠ

• 13.12.2007 Vánoční besídka v MŠ

• 5.12.2007 Mikulášská nadílka v MŠ

• 3.12.2007 Divadlo v MŠ – Martin a Mikuláš

• 23.11.2007 Koncert – Máme rádi písničky

• 6.11.2007 Maňáskové pohádky – O zlaté rybce, Hrnečku vař a O smolíčkovi

• Školní rok 2007/2008

• 18.6.2007 plánujeme pro děti výlet do ZOO Brno

• 15.6.2007 v pátek v 10.30 hod. máme pro děti připraveno divadelní představení O koťátku, které zapomnělo mňoukat

• 1.6.2007 v pátek proběhne v MŠ tradiční oslava Dětského dne, máme připravené soutěže, hry, pohádky, společný karneval s dětmi z 1.tř. ZŠ, odpoledne opékání párků

• 29.5.2007 v úterý od 8.30 do 15.30 hod. je vyhlášen Zápis do předškolního zařízení

• 28.5.2007 v pondělí v 9.45 hod. máme pro děti připraveno divadelní představeníRaneček pohádek

• Pro naše milé maminky připravujeme besídku, která se uskuteční ve středu 16.5.2007 ve 14.30 hod. Zveme na ni i ostatní rodinné příslušníky a přátele.

• Těšíme se na divadelní představení:
22.5.2007 pohádka ke Dni matek
15.6.2007 pohádka O Koblížkovi

• Od 26.4.2007 každý čtvrtek budeme jezdit se všemi dětmi na plavecký výcvik doPlavecké školy Laguna ve Svitavách. Odjezd od MŠ v 8.15 hod.

• Na žádost rodičů byl zahájen provoz MŠ již od 6.00 hod.